Golarka męska – jak ją dobrać?

Golarka męska – jak ją dobrać?

Golarka to najlepszy przyjaciel każdego mężczyzny, któremu nie jest obojętny jego wygląd. Ogromne zróżnicowanie tego typu urządzeń sprawia jednak, że znalezienie tej najodpowiedniejszej jest zadaniem znacznie trudniejszym, niż mogłoby nam się wydawać. Golarki męskie są bowiem dostępne w wielu wersjach, przeznaczonych do różnych typów zarostu oraz skóry. Wybranie tej nieodpowiedniej kończy się z kolei tym, że osiągamy efekt odwrotny do zamierzonego. Zbyt słaba maszynka nie będzie bowiem w stanie zgolić gęstego, twardego zarostu, zaś zbyt intensywna podrażni delikatną skórę. Zanim wybierzemy się do sklepu, powinniśmy więc zastanowić się nad naszymi potrzebami i dopiero na ich bazie określić, która golarka sprawdzi się u nas najlepiej.

Klasyczna czy elektryczna?

Podstawowym pytaniem, związanym z zakupem golarki męskiej, jest to, czy powinniśmy wybrać model manualny czy elektryczny. Maszynka klasyczna to przede wszystkim rozwiązanie, odznaczające się znakomitą precyzją. Umożliwi nam ona staranne golenie twarzy pod różnymi kątami, zaś odpowiednio dobrane ostrza sprawią, że bez trudu usuniemy z jej pomocą nawet najtwardszy zarost. Na rynku dostępne są przy tym maszynki z wymiennymi ostrzami, stanowiące efektywną alternatywę dla zwykłych jednorazówek.

Golarki elektryczne są z kolei rozwiązaniem znacznie wygodniejszym. Część goląca bez problemu dopasowuje się bowiem do kształtu twarzy, usuwając niechciany zarost bez podrażniania delikatnej skóry. Osoby z cerą wrażliwą powinny postawić tu przede wszystkim na modele foliowe, ograniczające do minimum kontakt ze skórą. Do optymalnego golenia warto jest z kolei użyć golarek głowicowych. Im więcej głowic, tym lepsze efekty uzyskamy. Skrócony zostaje też ogólny czas golenia, w szczególności w porównaniu z golarką klasyczną.

Cechy dobrej golarki elektrycznej

Niezawodne golarki męskie powinny umożliwiać nam bezpieczne i skuteczne golenie na mokro, na przykład podczas brania prysznica. W przypadku modeli akumulatorowych, należy zwrócić uwagę nie tylko na samą pojemność baterii, ale też ogólny czas ładowania. Nie bez znaczenia jest tu również ogólna jakość wykonania golarki. Narzędzie to musi bowiem dobrze układać się w ręce, zaś jego obudowa nie może sprawiać wrażenia taniej i nieszczelnej. Z tego też powodu, maszynki powinniśmy kupować wyłącznie w uznanych, specjalistycznych sklepach, takich jak internetowy Luke.

Marta Szklarska