Kriolipoliza Warszawa – nowoczesny i bezpieczny zabieg polegający na wymrażaniu tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza Warszawa – nowoczesny i bezpieczny zabieg polegający na wymrażaniu tkanki tłuszczowej

Czym charakteryzuje się zabieg kriolipoliza? Warszawa

Kriolipoliza Warszawa jest zabiegiem bezinwazyjnym, który znajduje zastosowanie w leczeniu otyłości i wszelkich innych problemów związanych z nadmiernym i nierównomiernie rozmieszczonym tłuszczem. Zabieg wykorzystuje niską temperaturę do stopniowego i bezpiecznego, miejscowego obniżania temperatury skóry, co prowadzi do naturalnego rozpadu i usunięcia tkanki tłuszczowej. Efektem jest widoczna redukcja tkanki tłuszczowej w wybranym miejscu oraz wymodelowanie sylwetki, poprawa jej kształtu oraz wyglądu skóry. Utrzymanie efektów uzyskanych po zakończeniu terapii można zachować dzięki odpowiedniej diecie oraz regularnym ćwiczeniom.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia tego zabiegu?

Zabieg kriolipoliza Warszawa jest wyjątkowo bezpieczny i skuteczny, jednak z poniższych przeciwwskazań wynika, że nie powinno się go stosować u osób, które mają lub przeszły ciężką chorobę, lub dysfunkcję fizjologiczną. W takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą medycyny estetycznej, aby upewnić się, że procedura jest w pełni bezpieczna i odpowiednia dla indywidualnej sytuacji pacjenta. Przeciwwskazania to m.in.: zaawansowana cukrzyca, zaburzenia pracy nerek i wątroby, niewydolność funkcjonalna narządów, zmiany chorobowe skóry, otwarte rany i miejscowe stany zapalne skóry, epilepsja, toczeń rumieniowaty i zapalenie skórno-mięśniowe czy choroba Raynauda.

Przed i po zabiegu – jakie zasady obowiązują, aby wszystko poszło pomyślnie?

Zabieg kriolipoliza Warszawa ma pewne zasady, których należy się trzymać. Aby wszystko poszło pomyślnie, 24 godziny przed zabiegiem obszar poddany tej procedurze nie powinien być narażony na działanie kremów i kosmetyków. Niewątpliwie zalecane jest unikanie przyjmowania leków przeciwzapalnych niesteroidowych, a także należy wystrzegać się spożywania alkoholu. Po przeprowadzeniu zabiegu również należy powstrzymać się przed piciem trunków alkoholowych, a także unikanie wizyt w saunie, ciepłych kąpieli, masażu ciała i natrysków. Ponadto, 48 godzin przed poddaniem się zabiegowi, powinno się powstrzymać od intensywnych ćwiczeń i aktywności fizycznych.

Marta Szklarska