Regenerujemy paznokcie po manicure hybrydowym

Regenerujemy paznokcie po manicure hybrydowym

Manicure hybrydowy to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które cenią trwałość, wygodę i estetyczny wygląd paznokci. Jednak hybryda może osłabiać płytkę paznokcia. W takim przypadku należy skupić się na regeneracji paznokci i na jakiś czas darować sobie regularną stylizację. 

Manicure hybrydowy to najpopularniejsza metoda zdobienia paznokci. Jest bardzo trwały, łatwy do wykonania w domu. Hybrydy cena? To metoda stosunkowo tania. Podobno, jeśli ktoś raz wykona hybrydę, już na pewno z niej nie zrezygnuje. Co zatem sprawia, że paznokcie po hybrydzie są słabe i zniszczone?

Regenerujemy paznokcie

Osłabienie płytki paznokcia występuje najczęściej po długim, regularnym nakładaniu hybrydy. Kilka warstw mocnego lakieru osłabia płytkę i sprawia, że paznokieć szybko się łamie. Po kilku miesiącach płytki paznokcia mogą również przybierać nieciekawy kolor. Często pojawia się również problem z ponowną aplikacją hybrydy. Na słabych, zniszczonych paznokciach lakier nie chce się trzymać lub nieestetycznie schodzi i łuszczy się. Jedynym wyjściem pozostaje odstawienie hybrydy na jakiś czas i odżywienie paznokci. Dobrym rozwiązaniem jest odżywka do paznokci po hybrydzie. Regeneracja paznokci powinna być połączona z odpowiednią dietą. Zalecany jest także bardzo delikatny manicure i nawilżanie skórek i paznokci. Po kilku miesiącach paznokcie powinny być gotowe do ponownej stylizacji.

Co jeszcze warto robić?

Jak dać paznokciom odpocząć? Przede wszystkim należy prawidłowo usunąć lakier hybrydowy, aby nie uszkodzić płytki paznokcia. Po zdjęciu najlepiej obciąć je na krótko, by dać im czas na wzmocnienie. Od razu po zdjęciu hybrydy na paznokcie i skórki trzeba położyć odżywkę do paznokci po hybrydzie. Należy też nawilżać dłonie i paznokcie kremem kilka razy dziennie. Szczególnie po kąpieli i zmywaniu. Dobra odżywka do paznokci po hybrydzie zregeneruje paznokcie. Dodatkowo, warto rozważyć przyjmowanie suplementów diety na zdrowe paznokcie lub wprowadzić do codziennej diety produkty wpływające korzystnie na włosy i paznokcie np. nasiona, otręby, chude mięso drobiu, jaja, grube kasze, rośliny strączkowe, ryby, olej lniany, oliwę z oliwek. Regeneracja paznokci powinna trwać minimum jeden miesiąc.

 

Marta Szklarska