strój na siłownie

strój na siłownie

Wiele osób, swoją przygodę ze sportem, rozpoczyna od wyboru odpowiedniego stroju sportowego. Wygodne ubranie i właściwe obuwie są podstawą do tego, aby świadomie i odpowiedzialnie podejść do trenowania. Odzież przeznaczona do ćwiczeń powinna być uszyta z dobrego materiału, który zapewnia odpowiednie odprowadzenie wilgoci, dzięki czemu nasze ciało będzie mogło szybciej się ochładzać. Ćwiczenia fizyczne wymagają skupienia, dlatego naszych myśli nie powinno rozpraszać niewygodna odzież czy obuwie. Strój na siłownie powinien być też schludny, ponieważ im lepiej będziemy się w nim czuć, tym lepiej wykonamy trening.

Jaki strój na siłownie wybrać?

Siłownia to miejsce, w którym pracę nad własnym ciałem można wykonywać samodzielnie, przy użyciu specjalistycznych maszyn lub podczas grupowych zajęć. Na siłowni panuje zwykle niższa temperatura, ponieważ podczas ćwiczeń nasze ciało rozgrzewa się i nie potrzebuje dodatkowego źródła ciepła. Z tego powodu, wiele osób zakłada na siłownie jak najkrótsze spodenki oraz wycięte topy. Strój na siłownie powinien być przede wszystkim swobodny, by nie ograniczał naszych ruchów. Długie i szerokie nogawki dresowych spodni mogą utrudniać wykonywanie niektórych ćwiczeń. Z tego powodu, jeśli preferujemy długie spodnie, lepszym pomysłem będą legginsy, które są dopasowane do naszego ciała. Poza odpowiednią odzieżą warto też zadbać o właściwe obuwie. Kobiety powinny także pamiętać o sportowej bieliźnie, która w znaczący sposób poprawia komfort podczas ćwiczeń. 

Ubrania na siłownie

Wychodząc na siłownie, jak do każdego innego miejsca, powinniśmy zadbać o to, aby nasze stylizacja była zadbana i dobrze przemyślana. Najczęstszym wyborem są czarne spodnie i koszulki, które łatwo jest utrzymać w czystości oraz które optycznie zmniejszają obwód naszego ciała. Jeśli jednak pragniemy się wyróżnić, warto wybrać wyraziste, jaskrawe kolory, dzięki którym będziemy widoczni już z daleka. Ciekawym pomysłem są wzorzyste legginsy, ponieważ podkreślają one nasz charakter oraz indywidualność. Kupując kilka zestawów ubrań na siłownię, warto dobrać je kolorystycznie w ten sposób, aby po zamianie tworzy nowe, modne stylizacje. Klasyczna czerń pasuje do każdego koloru, dlatego warto mieć w swojej szafie proste, krótkie szorty oraz luźny sportowy t-shirt. Popularnym rozwiązaniem są zwiewne topy bez rękawów, które nie ograniczają ruchu naszych rąk. Osoby posiadające rozbudowane mięśnie na ramionach, z pewnością swobodniej będą czuć się w koszulce na ramiączkach. Pod koszulkę z dużymi wycięciami najlepiej założyć sportowy stanik, który zagwarantuje nam komfort podczas treningu. 

Marta Szklarska