Jak dbać o gąbki do makijażu? Czyszczenie, suszenie i przechowywanie

Jak dbać o gąbki do makijażu? Czyszczenie, suszenie i przechowywanie

Gąbka do nakładania makijażu – jak przedłużyć jej żywotność?

 

Gąbka do nakładania makijażu jest intensywnie używana. Jeżeli chcemy by służyła nam długo należy o nią dbać. Można przedłużyć jej żywotność stosując kilka prostych czynności higienicznych. Dzięki nim, zaletami gąbki będzie mogli cieszyć się znacznie dłużej.


Gąbka do nakładania podkładu – sposoby czyszczenia?

 

Aby gąbka do nakładania podkładu każdego dnia mogła nam służyć, należy czyścić ją specjalnie do tego przeznaczonym mydełkiem. Dzięki ekstraktowi z soi, gąbka nie ulega zniszczeniu a jej działanie jest przedłużone. Najlepiej mydełko nakładać różową rękawicą, która pozwala na usunięcie powierzchniowych zanieczyszczeń. Gąbkę pozostawiamy do wyschnięcia.

 


Idealna gąbka do podkładu– sposoby przechowywania

 

Gąbka do podkładu powinna być też w odpowiedni sposób przechowywana. Dzięki temu nie gromadzi się na niej kurz i inne zanieczyszczenia. W specjalnym pojemniku można przenosić bezpiecznie gąbeczkę nie narażając jej na brud lub uszkodzenia.

 

Sposób na doskonały wygląd – gąbka do podkładu beauty blender

 

Gąbka do podkładu beauty blender została okrzyknięta specjalistką w kreowaniu doskonałego wizerunku kobiety. Rzeczywiście to zadanie wypełnia bardzo sumiennie i skutecznie. Należy jednak mieć na uwadze, że to produkt, który ma bezpośredni kontakt z naszą skórą a więc powinien podlegać specjalnej trosce pod względem jego pielęgnacji. Nie można dopuścić by bakterie dostały się do naszej skóry.

Marta Szklarska