Jak działa suchy szampon?

Jak działa suchy szampon?

Suche szampony do włosów już kilka lat temu zdobyły serca wielu osób, przede wszystkim z powodu sprawnego zastosowania i natychmiastowych efektów. Pozwalają na cieszenie się efektem świeżo umytych włosów codziennie, bez używania wody. Suchy szampon to świetna alternatywa dla zabieganych i zapracowanych. To również świetna alternatywa dla osób, które sporo czasu spędzają w podróży, przebywają obecnie w szpitalu, bądź takich, którym codzienna pielęgnacja sprawia problem z przyczyn zdrowotnych. Pewnie wiele osób zastanawia się, czy suchy szampon przynosi wymierne efekty i faktycznie pozwala na uzyskanie wrażenia świeżo umytych włosów.

Zasada działania, jak i sposób użycia są bardzo proste. Składa się on głównie z pudru, który pochłania nadmiar sebum i nieprzyjemny zapach. Wszystkie pozostałe elementy, z których składa się suchy szampon to składniki opierające się na wyciągach z roślin, lub olejkach odżywczych. Jego główną rolą jest przedłużenie świeżości naszych włosów. Pamiętajmy, że jest to jedynie rozwiązanie doraźnie, nie może na stałe zastępować faktycznego mycia włosów przy pomocy wody oraz klasycznego szamponu. Zbyt częste używanie może przesuszyć skórę głowy.

Jak należy używać suchy szampon?

W pierwszym kroku należy porządnie wstrząsnąć opakowanie. Następnie około 30 centymetrów od nasady włosów rozpylamy mniej więcej w taki sam sposób jak lakier do włosów bądź odżywkę w sprayu. Należy wyczuć, jaka ilość produktu najbardziej będzie odpowiadała naszym włosom – ze względu na różnorodność dawki dla każdego z nasz mogą mieć różne proporcje. Teraz należy odczekać około 5 minut, by szampon mógł spełniać swoją funkcję i wchłonąć niepotrzebne na głowie substancje. W następnym kroku bierzemy szczotkę do włosów lub grzebień celem rozczesania włosów, lub wcieramy szampon bardzo delikatnie ręcznikiem. Zwróć uwagę, na staranne wyczesanie w momencie, gdy szampon pozostawi na włosach białe ślady. Szampon suchy nie jest polecany dla osób, które mają bardzo zniszczone włosy.

Marta Szklarska