Rozświetlający podkład – przyjaciel suchej cery

Rozświetlający podkład – przyjaciel suchej cery

Jak wybierać podkład do makijażu?

 

Podkład do makijażu dobieramy indywidualnie. Nie należy tutaj działać na chybił trafił i zdawać się na przypadek. Może się bowiem okazać, że zamiast poprawić swoją urodę, oszpecimy się. Wybierając najlepszy podkład dla siebie należy wiedzieć jaki ma się typ skóry i karnację. Ważne jest także to, aby zmieniać rodzaj podkładu wraz ze zmianą pory roku.


Najlepszy podkład dla danego typu skóry

 

Wiosną i latem zaleca się wybierać podkłady rozświetlające i lekkie. Takie, które współgrają z promieniami słonecznymi. Zimą zaś podkład do makijażu może być nieco cięższe, bardziej matowe. Do wyboru odpowiedniego podkładu potrzebna jest też wiedza jaki posiada się typ skóry – suchy, tłusty czy mieszany. Uwzględniając to kryterium zapewnimy sobie odpowiednią pielęgnację twarzy.

 

Odpowiednia pielęgnacja twarzy

 

Wiedząc już tak wiele, należy wybrać odpowiedni odcień dla swojego koloru skóry. Zbyt ciemny podkład na jasnej skórze może wyglądać bardzo niekorzystnie. Nadaje twarzy sztuczności i czyni ją starszą niż jest w rzeczywistości. Natomiast zbyt jasny podkład czyni twarz bezbarwną i pozbawioną blasku.

 

Jak czuć się pięknie i młodo?

 

Wiedząc wiele o swojej skórze możemy idealnie o nią zadbać. Odpowiednia pielęgnacja natomiast jest kluczem do sukcesu. Wówczas wiemy, jaki jest dla nas najlepszy dobór kosmetyków oraz wszelkich akcesoriów do pielęgnacji twarzy. Dzięki temu możemy się wizualnie odmłodzić i zapewnić sobie naturalną świeżość.

Marta Szklarska